Бажання забезпечити себе незалежним та надійним джерелом енергії зрозуміле кожному. Генератори стали невід'ємною частиною нашого життя, забезпечуючи енергією як заміські будинки, і місця відпочинку. Сучасне життя просто немислиме без електрики - це перегляд улюблених фільмів, прослуховування музики або робота на комп'ютері. Свій генератор – це не тільки гарантоване джерело енергії, а й спосіб підстрахуватися від збоїв у централізованому електропостачанні.
Генератор - це не просто машина, яка перетворює механічну енергію на електрику. Він стає частиною вашого побуту, забезпечуючи комфорт та впевненість у завтрашньому дні. Може працювати на бензині, дизелі, газі або бути гібридним, дозволяючи вибирати найзручніше паливо.
Бензинові генератори , залежно від потужності, часто використовуються для побутових потреб або забезпечення середнього бізнесу електроенергією. Дизельні установки завдяки своїй більшій потужності застосовуються на великих підприємствах, в механічних майстернях і для будівельних робіт. Однак цей поділ досить умовний, оскільки можливість застосування генератора визначається, перш за все, його потужністю і часом безперервної роботи. Це перше, на що звертає увагу споживач.
Вартість як бензинових, так і дизельних генераторів залежить від їхньої внутрішньої конструкції. Зокрема, розрізняють синхронні та асинхронні альтернативи. Синхронний генератор є складною конструкцією, що забезпечує надійність і високу якість вихідної напруги. Асинхронний генератор набагато простіше у виконанні, що відбивається на його нижчій ціні. Однак у нього низька стабільність вихідної напруги та опір реактивним навантаженням.
Синхронний альтернатор включає обмотки на роторі та статорі, які забезпечують збудження електрорушійної сили. Якірна обмотка отримує електричний струм з різними параметрами, що впливає на стійкість магнітного поля та вихідну напругу в обмотці статора. Опір металевого дроту, що відіграє роль обмотки, визначає здатність генератора витримувати високі стартові навантаження і згладжувати короткочасні піки напруги. Для отримання стабільної та якісної електрики рекомендується вибирати синхронні генератори.
Сучасні виробники використовують алюміній або мідь для виготовлення обмоток, що визначають якість вихідної напруги. Кожен матеріал має свої властивості, які впливають на ціну генератора.
Якість матеріалу виходить з його внутрішніх хімічних властивостей і алюміній не виняток. При цьому його вартість у рази дешевша, ніж у міді. Електропровідність алюмінію, хоч і майже вдвічі менша, ніж у міді, компенсується за рахунок більшої площі перерізу дроту.
Переваги алюмінію
Недоліки алюмінію
Мідний дріт, що забезпечує високу провідність струму, підвищує вартість генератора. Однак вона залишається другим за провідністю металом після срібла. Висока ціна міді відбивається на ціні генератора, але забезпечує триваліший термін служби. Кількість витків мідного дроту впливає на максимальну потужність генератора та його загальний термін експлуатації. У виробництві використовується тільки чиста мідь, оскільки домішки можуть знизити електричну провідність.
Переваги міді
Недоліки міді
Більша вага і, відповідно, висока вартість, хоч незначна.
Мідний дріт є істотною перевагою генератора, якщо питання про вкладення коштів не є першочерговим. Виробники акцентують увагу на матеріалі обмотки, дозволяючи покупцям правильно оцінити довговічність і надійність техніки, що купується. Деякі компанії, такі як Hyundai, використовують виключно 100% мідь на обмотках, не значно збільшуючи вартість своїх генераторів.
Заради справедливості, генератори з алюмінієвою обмоткою також користуються заслуженим попитом. Вони чудово справляються із завданнями на невеликих майданчиках та з короткочасними навантаженнями. Навіть генератори з алюмінієвою обмоткою можуть стабільно прослужити десятиліттями.
Професіонали постійно досліджують нові тенденції та пропонують все більш досконалі методи збільшення електропровідності алюмінію та зниження його нагріву. Використовується збільшений переріз та подвійний ізоляційний шар. Обмотку захищають лаковою ізоляцією, що знижує теплові навантаження на дроті. Різні літери в позначеннях вказують на рівень якості ізоляції, де літери на початку алфавіту позначають нижчу якість, здатну витримувати меншу температуру, і навпаки.