Бензинова коса, яка досить пристойно шумить і гуде, а також випускає хмару їдкого сизого диму - це та, у якої бензиновий мотор. У непосвячених виникає резонне запитання: "А навіщо ускладнювати собі життя? Чи не краще скористатися тихим електричним триммером і не звалювати на себе клопіт із бензиновим двигуном? Тим більше, що компанія Hyundai – дуже популярний в Україні виробник садових інструментів, що випускає і ті, й інші коси. І з електродвигуном, і бензиновим. При цьому електричні тримери коштують дешевше та заправки пальним не вимагають."
Відповідь проста. Бензиновий мотор, нехай навіть галасливий і дуже вимогливий, завжди має незаперечні переваги перед електричним.
Мотокоса складається з бензинового двигуна, ріжучого оснащення, органів управління та передавального валу. Вся ця конструкція давно продумана, проаналізована, вдосконалена та добре збалансована. Для полегшення роботи інструмент (відносно важкий за вагою) оснащений лямками - плечовим ременем або зручним ранцевим кріпленням. Тобто, вага пристрою лягає рівномірно на руки, плечі та спину, і втома в руках не відчувається.
У електротримера конструкція аналогічна. При цьому він легший та зручніший у роботі. Так що для стрижки маленького лужка біля будинку, невеликого прибудинкового газону, догляду за прилеглим до будинку садом, краще інструменту не знайти. Однак, зверніть увагу, які ми використовуємо терміни: "маленький", "поблизу". Тобто є дві умови:
Якщо ваші завдання з косіння не відповідають цим двом критеріям, вибір мотокоси схиляється на користь бензинового двигуна. Він:
Фактично це головні критерії, коли ви займаєтеся питанням: "Як вибрати мотокосу? Та таку, щоб косила, а не простоювала у сараї."
Компанія Хюндай відрізняється від конкурентів тим, що створює власні бензинові двигуни, причому не шаблонні та однотипні, а дуже різноманітні. Для генераторів одні, для снігоприбиральників – зовсім інші, зимові, для культиваторів та мотоблоків – треті. Кожна група оригінальних двигунів Hyundai має свої конструктивні особливості і є ідеальною саме для того інструменту, до якого вона розроблена. Так само і з мотокосами.
Мотори для мотокіс Хюндай двотактні, працюють на суміші бензину і масла.
Їх переваги:
Перед тим, як вибрати мотокосу серед безлічі бензинових моделей від Хюндай, спочатку визначте:
Щодо рослинності:
М'яка та соковита трава на рівному газоні ножа не вимагає, тільки волосінь. Для цього в модельному ряду від Хюндай представлена коса Z 250. Вона трохи відрізняється від інших хюндаївських кіс з бензиновим мотором. За своєю конструкцією більше нагадує електричну косу. Вал у неї гнучкий, а ручка з D-подібним захватом. Фактично це легкий бензиновий триммер. Косить тільки дротом (ліскою). Якщо поставити ножа, трос навантаження не витримає. Але для трав'яного покриву ця модель ідеальна: зручно косити, переносити та зберігати.
Всі інші коси Хюндай мають сталеві вали, що дозволяє використовувати будь-які насадки для косіння: ніж або диск. А це означає, що ми не тільки ріжемо траву, а й рубаємо бур'яни, пиляємо чагарники і навіть тонкі стовбури дерев.
Щодо розмірів ділянки, то справа йде так:
Чим більша територія, тим вищою має бути потужність двигуна. Наприклад, легкі і комфортні мотокоси Z 250 і Z 260 відмінні на маленьких ділянках, у них потужність. 1,2 к.с. Великий луг на 20-30 соток вони не потягнуть, для цього вибирайте моделі Z 420, Z 525, у них потужність 1,6 к.с. і навіть 2,04 к.с. - у найпотужнішої.
Отже, орієнтуємося на площу та рослинність:
Отже, ви вже зрозуміли, що прислів'я "Багато шуму з нічого" - це не про мотокоси Hyundai. Чим сильніше вони шумлять, чим важча вага, тим вища продуктивність косіння. А також якість та ефективність, надійність та довговічність. А ще унікальна можливість косити траву не тільки на прибудинковому газоні, а й на величезних територіях, у лісі, полі – загалом у будь-якому місці, де виникає потреба та можливість заготовити трав'яну масу.
Щоб вибрати потрібну мотокосу, визначаємо розмір ділянки (для маленької – малопотужні моделі, для великої – потужніші). Також дивимося на поросль: для трави досить легкого бензинового тримера з ліскою, а для бур'янів і твердої рослинності вибираємо модель Хюндай зі сталевим валом, у якої можна змінити волосінь на ніж.